Vishay/BCcomponents D471K20X5FH63J5R
D471K20X5FH63J5R picture photo
Mfg. Part Number
D471K20X5FH63J5R
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 470PF 100V X5F RADIAL
Datasheet Download
D471K20X5FH63J5R.pdf
Availability of D471K20X5FH63J5R
QUANTITY
D471K20X5FH63J5R Order Process
Ship out your order
Specifications of D471K20X5FH63J5R
Internal Part NumberEIS-D471K20X5FH63J5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesD
PackagingBulk
Capacitance470pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX5F
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D471K20X5FH63J5R
Related LinksD471K20X, D471K20X5FH63J5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D471K20X5FH63J5R Details Description
Related parts for D471K20X5FH63J5R
RELAY GEN PURPOSE DPDT 25A 240V datasheet.pdf
FIXED IND 8.2NH 200MA 700 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 12.8A 20.4 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 100PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
RES SMD 56K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 3.16K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 105 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 900V 4.5KA DISC 14MM datasheet.pdf