Vishay/BCcomponents D471K20Y5PH63J5R
D471K20Y5PH63J5R picture photo
Mfg. Part Number
D471K20Y5PH63J5R
Brief Description
CAP CER 470PF 100V Y5P RADIAL
Datasheet Download
D471K20Y5PH63J5R.pdf
Availability of D471K20Y5PH63J5R
QUANTITY
D471K20Y5PH63J5R Order Process
Ship out your order
Specifications of D471K20Y5PH63J5R
Internal Part NumberEIS-D471K20Y5PH63J5R
PackagingBulk
Capacitance470pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientY5P (B)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D471K20Y5PH63J5R
Related LinksD471K20Y, D471K20Y5PH63J5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D471K20Y5PH63J5R Details Description
Related parts for D471K20Y5PH63J5R
CONN DIN RECEPT 96POS VERT PCB datasheet.pdf
RES SMD 95.3 OHM 1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 200W datasheet.pdf
FUSE BLOCK CART 600V 30A CHASSIS datasheet.pdf
IC FIFO 256X9 SYNC 10NS 32-PLCC datasheet.pdf
FUSE AUTO 45A 32VDC AUTO LINK datasheet.pdf
RES SMD 5.11K OHM 1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
UNI HD 15P LF datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 29 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf
CONN HOUSING 2POS datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 16V THRU HOLE datasheet.pdf