Vishay/BCcomponents D472K33Y5PH6VJ5R
D472K33Y5PH6VJ5R picture photo
Mfg. Part Number
D472K33Y5PH6VJ5R
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 4700PF 100V Y5P RADIAL
Datasheet Download
D472K33Y5PH6VJ5R.pdf
Availability of D472K33Y5PH6VJ5R
QUANTITY
D472K33Y5PH6VJ5R Order Process
Ship out your order
Specifications of D472K33Y5PH6VJ5R
Internal Part NumberEIS-D472K33Y5PH6VJ5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesD
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance4700pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientY5P (B)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.335" Dia (8.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D472K33Y5PH6VJ5R
Related LinksD472K33Y, D472K33Y5PH6VJ5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D472K33Y5PH6VJ5R Details Description
Related parts for D472K33Y5PH6VJ5R
DIP CABLE - CDP16S/AE16G/CDP16S datasheet.pdf
RES SMD 5.1K OHM 5% 3/4W 1812 datasheet.pdf
IC DECADE COUNTER/DIVIDER 14SOIC datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 25V NP0 1206 datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
Crystal 5.9265MHz Surface Mount datasheet.pdf
TERM BLOCK DIN RAIL 40MM RED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
LENS FOR INCAND DISPLAY AML41J datasheet.pdf
XCEDE HD RIGHT 2W 6PVH 6COL WK datasheet.pdf
IC MCU CTLR TYPE-C 35CSP datasheet.pdf
100000UF 100V 76X220MM 85C 15000 datasheet.pdf