Vishay/BCcomponents D472Z20Z5VH6TJ5R
D472Z20Z5VH6TJ5R picture photo
Mfg. Part Number
D472Z20Z5VH6TJ5R
Brief Description
CAP CER 4700PF 100V Z5V RADIAL
Datasheet Download
D472Z20Z5VH6TJ5R.pdf
Availability of D472Z20Z5VH6TJ5R
QUANTITY
D472Z20Z5VH6TJ5R Order Process
Ship out your order
Specifications of D472Z20Z5VH6TJ5R
Internal Part NumberEIS-D472Z20Z5VH6TJ5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesD
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4700pF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientZ5V
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature10°C ~ 85°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D472Z20Z5VH6TJ5R
Related LinksD472Z20Z, D472Z20Z5VH6TJ5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D472Z20Z5VH6TJ5R Details Description
Related parts for D472Z20Z5VH6TJ5R
PARTITION TW SAK 4/6N/10 KRG BRN datasheet.pdf
RES SMD 18K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 166MHZ 119BGA datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CAP CER 130PF 50V R2H 0805 datasheet.pdf
RES SMD 0.15 OHM 5% 3W 6327 datasheet.pdf
RECEIVER NF SPEAKER PETRA datasheet.pdf
6P 4C 2W VERT XCHD LEFT WK datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 500MW SOD123 datasheet.pdf