Vishay/BCcomponents D472Z25Y5VH65J5R
D472Z25Y5VH65J5R picture photo
Mfg. Part Number
D472Z25Y5VH65J5R
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 4700PF 100V Y5V RADIAL
Datasheet Download
D472Z25Y5VH65J5R.pdf
Availability of D472Z25Y5VH65J5R
QUANTITY
D472Z25Y5VH65J5R Order Process
Ship out your order
Specifications of D472Z25Y5VH65J5R
Internal Part NumberEIS-D472Z25Y5VH65J5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesD
PackagingBulk
Capacitance4700pF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.256" Dia (6.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D472Z25Y5VH65J5R
Related LinksD472Z25Y, D472Z25Y5VH65J5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D472Z25Y5VH65J5R Details Description
Related parts for D472Z25Y5VH65J5R
RES 2.37K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FLEX CABLE - AFJ17A/AE17/AFJ17A datasheet.pdf
RESONATOR CER 6.96MHZ SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 1.77A 160 MOHM TH datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 7A TO-220 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
LED MT SR VERT datasheet.pdf
RES 4.99K OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
MICRO 37C S 30" WHT FLOAT datasheet.pdf