Vishay/Dale D55342E07B130BRTI
D55342E07B130BRTI picture photo
Mfg. Part Number
D55342E07B130BRTI
Brief Description
RES SMD 130K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
D55342E07B130BRTI.pdf
Availability of D55342E07B130BRTI
QUANTITY
D55342E07B130BRTI Order Process
Ship out your order
Specifications of D55342E07B130BRTI
Internal Part NumberEIS-D55342E07B130BRTI
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55342, RM1206
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)130k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesMilitary, Non-Inductive
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.033" (0.84mm)
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D55342E07B130BRTI
Related LinksD55342E0, D55342E07B130BRTI Datasheet, Vishay/Dale Distributor
D55342E07B130BRTI Details Description
Related parts for D55342E07B130BRTI
MOSFET P-CH 200V 1.8A D2PAK datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:1 3GHZ 8MLF datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 32.4K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS BOX MT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT HSG 2POS .187 RED datasheet.pdf
SAW FILTER 303.825MHZ TO39-3 datasheet.pdf
SCREWDRIVER SLOTTED 3/16" 11.8" datasheet.pdf
FIXED IND 390NH 470MA 1.12 OHM datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 24POS DR LOW P datasheet.pdf