Vishay/Dale D55342E07B2E32RWS
D55342E07B2E32RWS picture photo
Mfg. Part Number
D55342E07B2E32RWS
Brief Description
RES SMD 2.32K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
D55342E07B2E32RWS.pdf
Availability of D55342E07B2E32RWS
QUANTITY
D55342E07B2E32RWS Order Process
Ship out your order
Specifications of D55342E07B2E32RWS
Internal Part NumberEIS-D55342E07B2E32RWS
Standard Package1
SeriesMilitary, MIL-PRF-55342, RM1206
PackagingTray - Waffle
Resistance (Ohms)2.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesMilitary, Non-Inductive
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.033" (0.84mm)
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D55342E07B2E32RWS
Related LinksD55342E0, D55342E07B2E32RWS Datasheet, Vishay/Dale Distributor
D55342E07B2E32RWS Details Description
Related parts for D55342E07B2E32RWS
IC OPAMP GP 250KHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC REG SWITCHD CAP INV 16TSSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 80POS .5MM SMD GOLD datasheet.pdf
RES SMD 698 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
KIT STUDENT LEARNING HC08 datasheet.pdf
CABLE 2COND 16AWG NATURAL datasheet.pdf
RES 24.3 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT STRGHT 19POS PIN datasheet.pdf
FUSE 600V T/D CLASS CC 25A datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf