Vishay/Dale D55342E07B30E1RTF
D55342E07B30E1RTF picture photo
Mfg. Part Number
D55342E07B30E1RTF
Brief Description
RES SMD 30.1K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
D55342E07B30E1RTF.pdf
Availability of D55342E07B30E1RTF
QUANTITY
D55342E07B30E1RTF Order Process
Ship out your order
Specifications of D55342E07B30E1RTF
Internal Part NumberEIS-D55342E07B30E1RTF
Standard Package4,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55342, RM1206
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesMilitary, Non-Inductive
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.033" (0.84mm)
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D55342E07B30E1RTF
Related LinksD55342E0, D55342E07B30E1RTF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
D55342E07B30E1RTF Details Description
Related parts for D55342E07B30E1RTF
RES SMD 57.6 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC ADC 8BIT 100MSPS DL 48-TQFP datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
OUTPUT MODULE AC QC 12VDC datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 44HTSSOP datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 10% 30V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 35.7K OHM 0.1% 1/8W 0505 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 148.5MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
5 VDC BRUSHLESS FAN datasheet.pdf