Vishay/Dale D55342E07B4B32RTP
D55342E07B4B32RTP picture photo
Mfg. Part Number
D55342E07B4B32RTP
Brief Description
RES SMD 4.32K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
D55342E07B4B32RTP.pdf
Availability of D55342E07B4B32RTP
QUANTITY
D55342E07B4B32RTP Order Process
Ship out your order
Specifications of D55342E07B4B32RTP
Internal Part NumberEIS-D55342E07B4B32RTP
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55342, RM1206
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.32k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesMilitary, Non-Inductive
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.033" (0.84mm)
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D55342E07B4B32RTP
Related LinksD55342E0, D55342E07B4B32RTP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
D55342E07B4B32RTP Details Description
Related parts for D55342E07B4B32RTP
CONN EDGECARD 34POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
RES 10 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 12V 0.1A TO92-3 datasheet.pdf
CONN FIBER LC PLUG DUPLX datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
GDT 420V 20% 20KA T/H FAIL SHORT datasheet.pdf
FIXED IND 22NH 150MA 1.9 OHM SMD datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 175VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
BOARD DEMO FOR MTCH112 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf