Vishay/Dale D55342E07B845ARWS
D55342E07B845ARWS picture photo
Mfg. Part Number
D55342E07B845ARWS
Brief Description
RES SMD 845 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
D55342E07B845ARWS.pdf
Availability of D55342E07B845ARWS
QUANTITY
D55342E07B845ARWS Order Process
Ship out your order
Specifications of D55342E07B845ARWS
Internal Part NumberEIS-D55342E07B845ARWS
Standard Package1
SeriesMilitary, MIL-PRF-55342, RM1206
PackagingTray - Waffle
Resistance (Ohms)845
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesMilitary, Non-Inductive
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.033" (0.84mm)
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D55342E07B845ARWS
Related LinksD55342E0, D55342E07B845ARWS Datasheet, Vishay/Dale Distributor
D55342E07B845ARWS Details Description
Related parts for D55342E07B845ARWS
RES SMD 4.12K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC GATE AND 3CH 3-INP 14-DHVQFN datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5000K 2SMD datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 2" 0.50MM 9POS datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 931 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
SCR INV STUD 70A 600V TO-94 datasheet.pdf