Vishay/Dale D55342H07B10E0RWI
D55342H07B10E0RWI picture photo
Mfg. Part Number
D55342H07B10E0RWI
Brief Description
RES SMD 10K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
D55342H07B10E0RWI.pdf
Availability of D55342H07B10E0RWI
QUANTITY
D55342H07B10E0RWI Order Process
Ship out your order
Specifications of D55342H07B10E0RWI
Internal Part NumberEIS-D55342H07B10E0RWI
Standard Package1
SeriesMilitary, MIL-PRF-55342, RM1206
PackagingTray - Waffle
Resistance (Ohms)10k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesMilitary, Non-Inductive
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.033" (0.84mm)
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D55342H07B10E0RWI
Related LinksD55342H0, D55342H07B10E0RWI Datasheet, Vishay/Dale Distributor
D55342H07B10E0RWI Details Description
Related parts for D55342H07B10E0RWI
THERMISTOR PTC 60V 22 OHM 10% datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 1/8-27NPT .5-4.5V datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS DUAL .100 STR datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
RES SMD 2.49K OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf
BALL SCREW datasheet.pdf
BNCTO BNC STRT PLUG 72" datasheet.pdf