Vishay/Dale D55342H07B110GPWS
D55342H07B110GPWS picture photo
Mfg. Part Number
D55342H07B110GPWS
Brief Description
RES SMD 110 OHM 2% 1/4W 1206
Datasheet Download
D55342H07B110GPWS.pdf
Availability of D55342H07B110GPWS
QUANTITY
D55342H07B110GPWS Order Process
Ship out your order
Specifications of D55342H07B110GPWS
Internal Part NumberEIS-D55342H07B110GPWS
Standard Package1
SeriesMilitary, MIL-PRF-55342, RM1206
PackagingTray - Waffle
Resistance (Ohms)110
Tolerance±2%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesMilitary, Non-Inductive
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.033" (0.84mm)
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D55342H07B110GPWS
Related LinksD55342H0, D55342H07B110GPWS Datasheet, Vishay/Dale Distributor
D55342H07B110GPWS Details Description
Related parts for D55342H07B110GPWS
ADD-A-RACK ECONOMIZER NON VENT datasheet.pdf
Connector Receptacle 27 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
Connector Receptacle 34 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
IC EEPROM 64KBIT 10MHZ 8DIP datasheet.pdf
CONN RECEPT 110POS T-A GRS+RCTS datasheet.pdf
MINIFITJRHDR VT SR W/PGS 8POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 693.483MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN RECEPT 120POS 0.8MM PCB datasheet.pdf
TRANS 2 X 36 YD BULK datasheet.pdf
RES SMD 36K OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf