Vishay/Dale D55342H07B619EPWS
D55342H07B619EPWS picture photo
Mfg. Part Number
D55342H07B619EPWS
Brief Description
RES SMD 619K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
D55342H07B619EPWS.pdf
Availability of D55342H07B619EPWS
QUANTITY
D55342H07B619EPWS Order Process
Ship out your order
Specifications of D55342H07B619EPWS
Internal Part NumberEIS-D55342H07B619EPWS
PackagingTray - Waffle
Resistance (Ohms)619k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesMilitary, Non-Inductive
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.033" (0.84mm)
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D55342H07B619EPWS
Related LinksD55342H0, D55342H07B619EPWS Datasheet, Vishay/Dale Distributor
D55342H07B619EPWS Details Description
Related parts for D55342H07B619EPWS
RES SMD 2.2K OHM 0.1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
IC UART SINGLE W/FIFO 32-HVQFN datasheet.pdf
3 ROW R/A RECEPT SOLDER GP datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 1A 6V datasheet.pdf
RES SMD 562 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 953 OHM 1% 1/5W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
CONN INLINE RCPT 3SKT SLD CUP datasheet.pdf
ANTENNA 2G/3G/4G LTE LOW PROFILE datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 25V X7R 0402 datasheet.pdf