Vishay/Dale D55342K07B24E0MWSV
D55342K07B24E0MWSV picture photo
Mfg. Part Number
D55342K07B24E0MWSV
Brief Description
RES SMD 24K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
D55342K07B24E0MWSV.pdf
Availability of D55342K07B24E0MWSV
QUANTITY
D55342K07B24E0MWSV Order Process
Ship out your order
Specifications of D55342K07B24E0MWSV
Internal Part NumberEIS-D55342K07B24E0MWSV
Standard Package1
SeriesMilitary, MIL-PRF-55342, RM1206
PackagingTray - Waffle
Resistance (Ohms)24k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesMilitary, Non-Inductive
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.033" (0.84mm)
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D55342K07B24E0MWSV
Related LinksD55342K07, D55342K07B24E0MWSV Datasheet, Vishay/Dale Distributor
D55342K07B24E0MWSV Details Description
Related parts for D55342K07B24E0MWSV
CAP 30F -10% +20% 2.3V T/H datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 117MHZ 100TQFP datasheet.pdf
COUPLER DUALBAND 898-1748MHZ datasheet.pdf
IC SWITCH 1X1 6TDFN datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 20TSSOP datasheet.pdf
OSC XO 133.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS SKT datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 1% 1/8W 0505 datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 20 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 32LQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .156" datasheet.pdf