Vishay/Dale D55342K07B30E0PWSV
D55342K07B30E0PWSV picture photo
Mfg. Part Number
D55342K07B30E0PWSV
Brief Description
RES SMD 30K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
D55342K07B30E0PWSV.pdf
Availability of D55342K07B30E0PWSV
QUANTITY
D55342K07B30E0PWSV Order Process
Ship out your order
Specifications of D55342K07B30E0PWSV
Internal Part NumberEIS-D55342K07B30E0PWSV
Standard Package1
SeriesMilitary, MIL-PRF-55342, RM1206
PackagingTray - Waffle
Resistance (Ohms)30k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesMilitary, Non-Inductive
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.033" (0.84mm)
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D55342K07B30E0PWSV
Related LinksD55342K07, D55342K07B30E0PWSV Datasheet, Vishay/Dale Distributor
D55342K07B30E0PWSV Details Description
Related parts for D55342K07B30E0PWSV
JUMPER-H1502TR/A3049G/H1500TR 2" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS VERT PCB GOLD datasheet.pdf
TVS DIODE 77.8VWM 125VC DO204AC datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 254 TYPED 27POS datasheet.pdf
RES 24.9 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 47.5K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 130K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HDR 42POS 1.27MM T/H R/A datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP FILM 51PF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf