Vishay/BCcomponents D562Z25Z5UH63J5R
D562Z25Z5UH63J5R picture photo
Mfg. Part Number
D562Z25Z5UH63J5R
Brief Description
CAP CER 5600PF 100V Z5U RADIAL
Datasheet Download
D562Z25Z5UH63J5R.pdf
Availability of D562Z25Z5UH63J5R
QUANTITY
D562Z25Z5UH63J5R Order Process
Ship out your order
Specifications of D562Z25Z5UH63J5R
Internal Part NumberEIS-D562Z25Z5UH63J5R
PackagingBulk
Capacitance5600pF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientZ5U
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.256" Dia (6.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D562Z25Z5UH63J5R
Related LinksD562Z25Z, D562Z25Z5UH63J5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D562Z25Z5UH63J5R Details Description
Related parts for D562Z25Z5UH63J5R
ENCODER MECH 24PULSE SELECT 20MM datasheet.pdf
IC SENSOR LIGHT VISIBLE 8MSOP datasheet.pdf
FILTER COMPACT 3PH EMC/RFI 1000A datasheet.pdf
RES 68K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf