Vishay/BCcomponents D562Z25Z5UH63L2R
D562Z25Z5UH63L2R picture photo
Mfg. Part Number
D562Z25Z5UH63L2R
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 5600PF 100V Z5U RADIAL
Datasheet Download
D562Z25Z5UH63L2R.pdf
Availability of D562Z25Z5UH63L2R
QUANTITY
D562Z25Z5UH63L2R Order Process
Ship out your order
Specifications of D562Z25Z5UH63L2R
Internal Part NumberEIS-D562Z25Z5UH63L2R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesD
PackagingBulk
Capacitance5600pF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientZ5U
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.256" Dia (6.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D562Z25Z5UH63L2R
Related LinksD562Z25Z, D562Z25Z5UH63L2R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D562Z25Z5UH63L2R Details Description
Related parts for D562Z25Z5UH63L2R
DIP CABLE - HDP40H/AE40M/HDP40H datasheet.pdf
IC MUX CML RPE 2:1 PREC 16-MLF datasheet.pdf
TXRX RS-485 16MBPS FULL 14SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
RES 51.1 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
TERM.MOD.DUAL PLUG 8POS COMP datasheet.pdf
GATOR WRAP 5" BLACK 25' datasheet.pdf