Vishay/BCcomponents D562Z25Z5UH63L2R
D562Z25Z5UH63L2R picture photo
Mfg. Part Number
D562Z25Z5UH63L2R
Brief Description
CAP CER 5600PF 100V Z5U RADIAL
Datasheet Download
D562Z25Z5UH63L2R.pdf
Availability of D562Z25Z5UH63L2R
QUANTITY
D562Z25Z5UH63L2R Order Process
Ship out your order
Specifications of D562Z25Z5UH63L2R
Internal Part NumberEIS-D562Z25Z5UH63L2R
PackagingBulk
Capacitance5600pF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientZ5U
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.256" Dia (6.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D562Z25Z5UH63L2R
Related LinksD562Z25Z, D562Z25Z5UH63L2R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D562Z25Z5UH63L2R Details Description
Related parts for D562Z25Z5UH63L2R
IC AUDIO AMP 70W 1CH SIL-12 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 133MHZ 165CABGA datasheet.pdf
RES 4.00K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR ISL61851 datasheet.pdf
RES 95.3K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
SR BTS Y 16 ASY datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP FILM 10NF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf
CTV 4C 4#16 PIN RECP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 43POS SKT datasheet.pdf