Vishay/BCcomponents D562Z25Z5UH6UJ5R
D562Z25Z5UH6UJ5R picture photo
Mfg. Part Number
D562Z25Z5UH6UJ5R
Brief Description
CAP CER 5600PF 100V Z5U RADIAL
Datasheet Download
D562Z25Z5UH6UJ5R.pdf
Availability of D562Z25Z5UH6UJ5R
QUANTITY
D562Z25Z5UH6UJ5R Order Process
Ship out your order
Specifications of D562Z25Z5UH6UJ5R
Internal Part NumberEIS-D562Z25Z5UH6UJ5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesD
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance5600pF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientZ5U
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.256" Dia (6.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D562Z25Z5UH6UJ5R
Related LinksD562Z25Z, D562Z25Z5UH6UJ5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D562Z25Z5UH6UJ5R Details Description
Related parts for D562Z25Z5UH6UJ5R
CORD GRND FLR BANANA NO RES 6' datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2MHZ 8DIP datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
IC DC/DC CHARGER LI+ 2A 28-TQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
RES SMD 470 OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf