| Internal Part Number | EIS-D5NL881M5P1HY-Z | |
| Standard Package | 1 | |
| Category | Filters | |
| Family | SAW Filters | |
| Series | D5 | |
| Packaging | Cut Tape (CT) | |
| Frequency | 881.5MHz Center | |
| Bandwidth | 25MHz | |
| Filter Type | Band Pass | |
| Insertion Loss | 2.6dB | |
| Applications | Cellular, WCDMA | |
| Package / Case | 1210 (3225 Metric) | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Height (Max) | 0.028" (0.70mm) | |
| Size / Dimension | 0.118" L x 0.098" W (3.00mm x 2.50mm) | |