Vishay/BCcomponents D680G33C0GL6TJ5R
D680G33C0GL6TJ5R picture photo
Mfg. Part Number
D680G33C0GL6TJ5R
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 68PF 500V NP0 RADIAL
Datasheet Download
D680G33C0GL6TJ5R.pdf
Availability of D680G33C0GL6TJ5R
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
D680G33C0GL6TJ5R Order Process
Ship out your order
Specifications of D680G33C0GL6TJ5R
Internal Part NumberEIS-D680G33C0GL6TJ5R
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLWithdrawal of D Series 01/Jul/2013
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesD
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.335" Dia (8.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D680G33C0GL6TJ5R
Related LinksD680G33C, D680G33C0GL6TJ5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D680G33C0GL6TJ5R Details Description
Related parts for D680G33C0GL6TJ5R
SWITCH PUSH DPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
MOSFET RF N-CH TO-272-4 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 4.7 OHM 5% 120W datasheet.pdf
IC TXRX CAN 5V HS 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf