Vishay/BCcomponents D681K20Y5PH63L2R
D681K20Y5PH63L2R picture photo
Mfg. Part Number
D681K20Y5PH63L2R
Brief Description
CAP CER 680PF 100V Y5P RADIAL
Datasheet Download
D681K20Y5PH63L2R.pdf
Availability of D681K20Y5PH63L2R
QUANTITY
D681K20Y5PH63L2R Order Process
Ship out your order
Specifications of D681K20Y5PH63L2R
Internal Part NumberEIS-D681K20Y5PH63L2R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesD
PackagingBulk
Capacitance680pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientY5P (B)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D681K20Y5PH63L2R
Related LinksD681K20Y, D681K20Y5PH63L2R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D681K20Y5PH63L2R Details Description
Related parts for D681K20Y5PH63L2R
JUMPER-H1506TR/A3048W/H1504TR 4" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
30 AU DUAL QKE II LOW PR-O datasheet.pdf
RES 130 OHM 1/8W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
RES SMD 12K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
PC TERM BLOCK 5.08MM 10POS GREEN datasheet.pdf
CONN RCPT datasheet.pdf
XLAMP CXA LED WHITE datasheet.pdf
CAP FILM 150NF 20% 63VDC AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.015UF 5% 2500VDC AXIA datasheet.pdf