Vishay/BCcomponents D682M39Z5UL63J5R
D682M39Z5UL63J5R picture photo
Mfg. Part Number
D682M39Z5UL63J5R
Brief Description
CAP CER 6800PF 500V Z5U RADIAL
Datasheet Download
D682M39Z5UL63J5R.pdf
Availability of D682M39Z5UL63J5R
QUANTITY
D682M39Z5UL63J5R Order Process
Ship out your order
Specifications of D682M39Z5UL63J5R
Internal Part NumberEIS-D682M39Z5UL63J5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesD
PackagingBulk
Capacitance6800pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientZ5U
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D682M39Z5UL63J5R
Related LinksD682M39Z, D682M39Z5UL63J5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D682M39Z5UL63J5R Details Description
Related parts for D682M39Z5UL63J5R
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 5W datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 220 OHM 0804 datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 2KV RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
DIODE ARRAY SBR 40V 5A ITO220AB datasheet.pdf
CONN PLUG 76POS .025 VERT SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
FUSE PTC RESETTABLE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf