Vishay/BCcomponents D682Z25Y5VH6TJ5R
D682Z25Y5VH6TJ5R picture photo
Mfg. Part Number
D682Z25Y5VH6TJ5R
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 6800PF 100V Y5V RADIAL
Datasheet Download
D682Z25Y5VH6TJ5R.pdf
Availability of D682Z25Y5VH6TJ5R
QUANTITY
D682Z25Y5VH6TJ5R Order Process
Ship out your order
Specifications of D682Z25Y5VH6TJ5R
Internal Part NumberEIS-D682Z25Y5VH6TJ5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesD
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6800pF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.256" Dia (6.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D682Z25Y5VH6TJ5R
Related LinksD682Z25Y, D682Z25Y5VH6TJ5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D682Z25Y5VH6TJ5R Details Description
Related parts for D682Z25Y5VH6TJ5R
RES SMD 300K OHM 0.5% 1/10W 0805 datasheet.pdf
FACEPLATE SNAP ON VERT IVORY datasheet.pdf
CAP CER 100PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 9.1NH 220MA 1.25 OHM datasheet.pdf
RES 18.2 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
FEED LEVER datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf