Vishay/BCcomponents D682Z25Z5UH6TJ5R
D682Z25Z5UH6TJ5R picture photo
Mfg. Part Number
D682Z25Z5UH6TJ5R
Brief Description
CAP CER 6800PF 100V Z5U RADIAL
Datasheet Download
D682Z25Z5UH6TJ5R.pdf
Availability of D682Z25Z5UH6TJ5R
QUANTITY
D682Z25Z5UH6TJ5R Order Process
Ship out your order
Specifications of D682Z25Z5UH6TJ5R
Internal Part NumberEIS-D682Z25Z5UH6TJ5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesD
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6800pF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientZ5U
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.256" Dia (6.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D682Z25Z5UH6TJ5R
Related LinksD682Z25Z, D682Z25Z5UH6TJ5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D682Z25Z5UH6TJ5R Details Description
Related parts for D682Z25Z5UH6TJ5R
IC OPAMP GP 8MHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC REG BUCK 12V 1A 24-SOIC datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
TRANS PNP 60V 0.6A SOT323 datasheet.pdf
OSC XO 33.8688MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 13.3K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC GPIO EXPANDER 16TSSOP datasheet.pdf
Connector Socket 49 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC SRAM 4MBIT 100NS 165FBGA datasheet.pdf
FAN AXIAL 38X20MM 12VDC datasheet.pdf
CONN 32POS MALE PROW A+B datasheet.pdf