Connor-Winfield D75A-012.8M-T
D75A-012.8M-T picture photo
Mfg. Part Number
D75A-012.8M-T
Brief Description
OSC TCXO 12.8MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
D75A-012.8M-T.pdf
Availability of D75A-012.8M-T
QUANTITY
D75A-012.8M-T Order Process
Ship out your order
Specifications of D75A-012.8M-T
Internal Part NumberEIS-D75A-012.8M-T
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesD75A
PackagingTape & Reel (TR)
TypeTCXO
Frequency12.8MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±280ppb
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.079" (2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D75A-012.8M-T
Related LinksD75A-0, D75A-012.8M-T Datasheet, Connor-Winfield Distributor
D75A-012.8M-T Details Description
Related parts for D75A-012.8M-T
AC/DC CONVERTER 24V 75W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 5.1K OHM 6SIP datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 33POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 300W datasheet.pdf
SWITCH 1NC 1NO SPDT SNAP 120V datasheet.pdf
CIR BRKR 10A 32VDC ROCKER datasheet.pdf