Connor-Winfield D75A-019.2M
D75A-019.2M picture photo
Mfg. Part Number
D75A-019.2M
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC TCXO 19.2MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
D75A-019.2M.pdf
Availability of D75A-019.2M
QUANTITY
D75A-019.2M Order Process
Ship out your order
Specifications of D75A-019.2M
Internal Part NumberEIS-D75A-019.2M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesD Series Precision (TCXO) Overview
Featured ProductD75X High Precision TXCOs
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesD75A
PackagingCut Tape (CT)
TypeTCXO
Frequency19.2MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±280ppb
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.079" (2.00mm)
Package / Case10-SMD, No Lead (QFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D75A-019.2M
Related LinksD75A-, D75A-019.2M Datasheet, Connor-Winfield Distributor
D75A-019.2M Details Description
Related parts for D75A-019.2M
RESISTOR KIT 100K-1M 1/8W datasheet.pdf
RES SMD 287 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 82PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
RES SMD 1.6 OHM 5% 1W 2010 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 16A 250V datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 5% 20V AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.25 JMPR LGT 254 TYP datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB datasheet.pdf
IC NOISE FILTER 4X1.5X4.5MM BLUE datasheet.pdf
AB 4C 4#12 PIN PLUG datasheet.pdf
QPro Virtex 2.5V QML High-Reliability FPGAs IC datasheet.pdf