Connor-Winfield D75F-025.0M-T
D75F-025.0M-T picture photo
Mfg. Part Number
D75F-025.0M-T
Brief Description
OSC TCXO 25.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
D75F-025.0M-T.pdf
Availability of D75F-025.0M-T
QUANTITY
D75F-025.0M-T Order Process
Ship out your order
Specifications of D75F-025.0M-T
Internal Part NumberEIS-D75F-025.0M-T
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesD75F
PackagingTape & Reel (TR)
TypeTCXO
Frequency25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±500ppb
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.079" (2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D75F-025.0M-T
Related LinksD75F-0, D75F-025.0M-T Datasheet, Connor-Winfield Distributor
D75F-025.0M-T Details Description
Related parts for D75F-025.0M-T
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 20SSOP datasheet.pdf
CAP CER 200PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.433" (11.00mm) datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR XR19L400 datasheet.pdf
RES 1.98M OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RAIL SUPPORT KIT datasheet.pdf
CABLE RJ45 CAT5E 2M datasheet.pdf
RES 30K OHM 0.6W 1% RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 4P INLINE SKT SLD CUP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf