Vishay/BCcomponents D820J20SL0H63J5R
D820J20SL0H63J5R picture photo
Mfg. Part Number
D820J20SL0H63J5R
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 82PF 100V SL RADIAL
Datasheet Download
D820J20SL0H63J5R.pdf
Availability of D820J20SL0H63J5R
QUANTITY
D820J20SL0H63J5R Order Process
Ship out your order
Specifications of D820J20SL0H63J5R
Internal Part NumberEIS-D820J20SL0H63J5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesD
PackagingBulk
Capacitance82pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D820J20SL0H63J5R
Related LinksD820J20S, D820J20SL0H63J5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D820J20SL0H63J5R Details Description
Related parts for D820J20SL0H63J5R
CBL ROUT/CLAMP FL FR 2.04"L 3/4" datasheet.pdf
IC ADC LP 12-BIT 400KSPS 16-QSOP datasheet.pdf
IC LSR DRVR 3.3GBPS 3.6V 32LFCSP datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 6.3V 10% 1411 datasheet.pdf
CAP FILM 8.2UF 10% 525VDC RADIAL datasheet.pdf
BOX PLASTIC GRAY 2.95"L X 4.92"W datasheet.pdf
FIXED IND 8.2NH 700MA 150 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 2.5V X6T 0402 datasheet.pdf
COUPLER HYBRID 2000-2300MHZ 3DB datasheet.pdf
CAP FILM 10UF 20% 310VAC AXIAL datasheet.pdf
TV 39C MIXED TWIN SKT J/N RECP datasheet.pdf
PROCESSOR 600MHZ datasheet.pdf