Vishay/BCcomponents D820J25SL0L6TJ5R
D820J25SL0L6TJ5R picture photo
Mfg. Part Number
D820J25SL0L6TJ5R
Brief Description
CAP CER 82PF 500V SL RADIAL
Datasheet Download
D820J25SL0L6TJ5R.pdf
Availability of D820J25SL0L6TJ5R
QUANTITY
D820J25SL0L6TJ5R Order Process
Ship out your order
Specifications of D820J25SL0L6TJ5R
Internal Part NumberEIS-D820J25SL0L6TJ5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesD
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance82pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.256" Dia (6.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D820J25SL0L6TJ5R
Related LinksD820J25S, D820J25SL0L6TJ5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D820J25SL0L6TJ5R Details Description
Related parts for D820J25SL0L6TJ5R
IC DRVR COAX CABLE 3.3V/5V 8MSOP datasheet.pdf
ACCELEROMETER XY-AXIS +/-2G SPI datasheet.pdf
IC MANAGER USB PWR HI-EFF 38QFN datasheet.pdf
IC SRAM 8KBIT 20NS 64TQFP datasheet.pdf
RES SMD 5.11K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC COMBO II PCM FILTER 28PLCC datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 2.7V SOT23-3 datasheet.pdf
IC GATE OR 1CH 2-INP 6-MICROPAK datasheet.pdf
CAP CER 22PF 400VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf