Vishay/BCcomponents D822M29Z5UH6UL2R
D822M29Z5UH6UL2R picture photo
Mfg. Part Number
D822M29Z5UH6UL2R
Brief Description
CAP CER 8200PF 100V Z5U RADIAL
Datasheet Download
D822M29Z5UH6UL2R.pdf
Availability of D822M29Z5UH6UL2R
QUANTITY
D822M29Z5UH6UL2R Order Process
Ship out your order
Specifications of D822M29Z5UH6UL2R
Internal Part NumberEIS-D822M29Z5UH6UL2R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesD
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance8200pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientZ5U
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.295" Dia (7.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D822M29Z5UH6UL2R
Related LinksD822M29Z, D822M29Z5UH6UL2R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D822M29Z5UH6UL2R Details Description
Related parts for D822M29Z5UH6UL2R
TERM BLOCK HDR 8POS VERT 5MM datasheet.pdf
TRANS PNP 50V 0.15A SOT323 datasheet.pdf
RES SMD 274 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
CONN BKWY HEADER 19POS R/A TIN datasheet.pdf
RES 6.19K OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 24POS .100" GOLD datasheet.pdf