Vishay/BCcomponents D822Z29Y5VH65J5R
D822Z29Y5VH65J5R picture photo
Mfg. Part Number
D822Z29Y5VH65J5R
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 8200PF 100V Y5V RADIAL
Datasheet Download
D822Z29Y5VH65J5R.pdf
Availability of D822Z29Y5VH65J5R
QUANTITY
D822Z29Y5VH65J5R Order Process
Ship out your order
Specifications of D822Z29Y5VH65J5R
Internal Part NumberEIS-D822Z29Y5VH65J5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesD
PackagingBulk
Capacitance8200pF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.295" Dia (7.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)