Laird Technologies - Engineered Thermal Solutions DA-020-12-02-00-00
DA-020-12-02-00-00 picture photo
Mfg. Part Number
DA-020-12-02-00-00
Manufacturer
Product Category
Thermal - Thermoelectric, Peltier Assemblies
Brief Description
THERMOELECT ASSY DIRECT AIR 2.7A
Datasheet Download
DA-020-12-02-00-00.pdf
Availability of DA-020-12-02-00-00
QUANTITY
DA-020-12-02-00-00 Order Process
Ship out your order
Specifications of DA-020-12-02-00-00
Internal Part NumberEIS-DA-020-12-02-00-00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesThermoelectric Assemblies
Featured ProductDirect-to-air Assemblies
PowerCool Series – Air-to-Air and Direct-to-Air Assemblies
Tunnel Series TEAs
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Thermoelectric, Peltier Assemblies
SeriesTunnel
Heat Transfer TypeDirect to Air
Power - Cooling19W
Current2.7A
Voltage12V
Fan LocationWarm Side
Power - Input32W
Operating Temperature-10°C ~ 44°C
Weight0.001 KG
Dimensions - Overall97mm L x 65mm W x 82mm H
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DA-020-12-02-00-00
DA-020-12-02-00-00 Details Description
Related parts for DA-020-12-02-00-00
IC MEM VOICE REC/PLAY 12S 28DIP datasheet.pdf
CONN HDR 12POS DUAL VERT 15GOLD datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV OPN COLLECTOR 8SO datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf
VARISTOR 32V RING datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 24V datasheet.pdf
FIXED IND 4.7NH 140MA 2.8 OHM datasheet.pdf
GASKET BECU 8.1X4.27MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156" datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
PERMANENT SPLICE datasheet.pdf
55A CABLE/SINGLE WALL datasheet.pdf