| Internal Part Number | EIS-DA-025-24-02-00-00 | |
| Series | Tunnel | |
| Heat Transfer Type | Direct to Air | |
| Power - Cooling | 25W | |
| Current | 1.6A | |
| Voltage | 24V | |
| Fan Location | Warm Side | |
| Power - Input | 39W | |
| Operating Temperature | -10°C ~ 49°C | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Dimensions - Overall | 99mm L x 65mm W x 82mm H | |