Laird Technologies - Engineered Thermal Solutions DA-033-12-02-00-00
DA-033-12-02-00-00 picture photo
Mfg. Part Number
DA-033-12-02-00-00
Manufacturer
Product Category
Thermal - Thermoelectric, Peltier Assemblies
Brief Description
THERMOELECT ASSY DIRECT AIR 32W
Datasheet Download
DA-033-12-02-00-00.pdf
Availability of DA-033-12-02-00-00
QUANTITY
DA-033-12-02-00-00 Order Process
Ship out your order
Specifications of DA-033-12-02-00-00
Internal Part NumberEIS-DA-033-12-02-00-00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesThermoelectric Assemblies
Featured ProductTunnel Series TEAs
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Thermoelectric, Peltier Assemblies
SeriesTunnel
Heat Transfer TypeDirect to Air
Power - Cooling32W
Current3.1A
Voltage12V
Fan LocationWarm Side
Power - Input37.2W
Operating Temperature-10°C ~ 45°C
Weight0.001 KG
Dimensions - Overall99mm L x 66mm W x 81.5mm H
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DA-033-12-02-00-00
DA-033-12-02-00-00 Details Description
Related parts for DA-033-12-02-00-00
IC PHOTODIODE/AMPLIFIER TO-99-8 datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 150MHZ 100TQFP datasheet.pdf
RES SMD 1.43 OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
CAP CER 3.3UF 25V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 102K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 43.2 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 10K OHM 5% 1206 datasheet.pdf
RES 700 OHM 0.6W 0.02% RADIAL datasheet.pdf
IC SLIC 1CH SWREG 63DB 44TQFP datasheet.pdf
ATTENUATOR 7 DB DC 8GHZ datasheet.pdf