Laird Technologies - Engineered Thermal Solutions DA-075-24-02-00-00
DA-075-24-02-00-00 picture photo
Mfg. Part Number
DA-075-24-02-00-00
Manufacturer
Product Category
Thermal - Thermoelectric, Peltier Assemblies
Brief Description
THERMOELECT ASSY DIRECT AIR 3.7A
Datasheet Download
DA-075-24-02-00-00.pdf
Availability of DA-075-24-02-00-00
QUANTITY
DA-075-24-02-00-00 Order Process
Ship out your order
Specifications of DA-075-24-02-00-00
Internal Part NumberEIS-DA-075-24-02-00-00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesThermoelectric Assemblies
Featured ProductDirect-to-air Assemblies
PowerCool Series – Air-to-Air and Direct-to-Air Assemblies
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Thermoelectric, Peltier Assemblies
SeriesPowerCool
Heat Transfer TypeDirect to Air
Power - Cooling71W
Current3.7A
Voltage24V
Fan LocationWarm Side
Power - Input89W
Operating Temperature-10°C ~ 49°C
Weight0.001 KG
Dimensions - Overall230mm L x 122mm W x 86mm H
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DA-075-24-02-00-00
DA-075-24-02-00-00 Details Description
Related parts for DA-075-24-02-00-00
TRANSFORMER AUDIO 200K/1K IMPED datasheet.pdf
IC TRIPLE INVERTER GATE 8-SM8 datasheet.pdf
RES MO 2W 15K OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
LED 17.46MM YELLOW DIFF PNL MNT datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 28KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 250W datasheet.pdf
CONN ADAPT JACK-JACK TNC 75 OHM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 7POS PIN datasheet.pdf
CONN R/A PCB RCPT 2SKT datasheet.pdf
SINGLE ENDED CABLE ASSEMBLY datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 0.25% 1/10W 0805 datasheet.pdf