Bel Fuse Inc. DA15STF179
DA15STF179 picture photo
Mfg. Part Number
DA15STF179
Manufacturer
Product Category
D-Sub Connectors
Brief Description
DSUB 15 F WW .375" TIN
Datasheet Download
DA15STF179.pdf
Availability of DA15STF179
QUANTITY
DA15STF179 Order Process
Ship out your order
Specifications of DA15STF179
Internal Part NumberEIS-DA15STF179
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Sub Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DA15STF179
Related LinksDA15S, DA15STF179 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
DA15STF179 Details Description
Related parts for DA15STF179
CONN CARD EXTEND 80POS 1MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
C SH 5MM OE CB datasheet.pdf
FUSE CLIP CARTRIDGE 250V 10A PCB datasheet.pdf
CUTTER SIDE OVAL SEM-FLSH 5.5" datasheet.pdf
CAP TANT 270UF 4V 10% 2917 datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 20.5KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
Connector Header, Top or Bottom Entry 20 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS STRGHT SKT datasheet.pdf
381 TB PLU PLU WF HOOK/B datasheet.pdf
OSC MEMS 33.333MHZ CMOS SMD datasheet.pdf