JAE Electronics DA1P026M96E
DA1P026M96E picture photo
Mfg. Part Number
DA1P026M96E
Manufacturer
Product Category
Pluggable Connectors
Brief Description
CONN PLUG 26POS 0.6MM
Datasheet Download
DA1P026M96E.pdf
Availability of DA1P026M96E
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DA1P026M96E Order Process
Ship out your order
Specifications of DA1P026M96E
Internal Part NumberEIS-DA1P026M96E
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package56
Category Connectors, Interconnects
FamilyPluggable Connectors
SeriesDA1
PackagingTray
Connector StylePlug
Connector TypeMulti-Purpose
Number of Positions26
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
TerminationSolder
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness1.25µin (0.03µm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DA1P026M96E
Related LinksDA1P0, DA1P026M96E Datasheet, JAE Electronics Distributor
DA1P026M96E Details Description
Related parts for DA1P026M96E
VARISTOR 351V 200A 2-SMD J-LEAD datasheet.pdf
RES SMD 45.3 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER 5POS 1.5MM R/A SMD datasheet.pdf
LED GRN DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
IC SW REG CTRLR SYNC HIPWR 8SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 5.6NH 760MA 83 MOHM datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 6.5VOUT 75W datasheet.pdf
E4/STM-1 TRANSFORMER datasheet.pdf
CAP CER 8PF 50V C0G 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 45V 10A SO8 datasheet.pdf
CONN HDR 1.25MM 15PS SMD R/A TIN datasheet.pdf