ITT Cannon, LLC DAME15SZA197
DAME15SZA197 picture photo
Mfg. Part Number
DAME15SZA197
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Solder
Datasheet Download
DAME15SZA197.pdf
Availability of DAME15SZA197
QUANTITY
DAME15SZA197 Order Process
Ship out your order
Specifications of DAME15SZA197
Internal Part NumberEIS-DAME15SZA197
Connector StyleD-Sub
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole
FeaturesShielded
Shell Material, FinishSteel, Tin-Lead Plated
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Voltage Rating-
Current Rating7.5A
Housing MaterialThermoplastic
Color-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DAME15SZA197
Related LinksDAME15, DAME15SZA197 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
DAME15SZA197 Details Description
Related parts for DAME15SZA197
XFRMR LAMINATED 10VA THRU HOLE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 3.4K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 110KHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC 2DRVR/2RCVR RS232 3V 20DIP datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS CBL MNT W/SCKT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CABLE ASSY BOWDEN datasheet.pdf
RES 44.2K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 79POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT 0.18UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf