FFF DAP15P064LORLF
DAP15P064LORLF picture photo
Mfg. Part Number
DAP15P064LORLF
Manufacturer
Product Category
D-Sub Connectors
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup
Datasheet Download
DAP15P064LORLF.pdf
Availability of DAP15P064LORLF
QUANTITY
DAP15P064LORLF Order Process
Ship out your order
Specifications of DAP15P064LORLF
Internal Part NumberEIS-DAP15P064LORLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Sub Connectors
SeriesDP
PackagingTray
Connector StyleD-Sub
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions15
Number of Rows2
Shell Size, Connector Layout2 (DA, A)
Contact TypeSignal
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Flange FeatureHousing/Shell (Unthreaded)
TerminationSolder Cup
Features-
Shell Material, Finish-
Contact FinishGold, GXT™
Contact Finish Thickness-
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Voltage Rating-
Current Rating-
Housing MaterialThermoplastic
Color-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DAP15P064LORLF
Related LinksDAP15P0, DAP15P064LORLF Datasheet, FFF Distributor
DAP15P064LORLF Details Description
Related parts for DAP15P064LORLF
IC REG LDO 6V 50MA 3HSIP datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 4.63V SC70-4 datasheet.pdf
IC SWITCH SPDT 8CDIP datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 66POS 2MM SMD datasheet.pdf
HEX KEY L SHAPE 1/2" 8.23" datasheet.pdf
ENCODER INCREMENTAL W/SWITCH 9MM datasheet.pdf
IC CLK MULTPX 2:2 270MHZ 16TSSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS 1MM GOLD SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 300W datasheet.pdf
MICRO 31C P 72" YEL NI datasheet.pdf
CONN DSUB 9POS M PC CL M3 datasheet.pdf