FFF DB25P064TXLF
DB25P064TXLF picture photo
Mfg. Part Number
DB25P064TXLF
Manufacturer
Product Category
D-Sub Connectors
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup
Datasheet Download
DB25P064TXLF.pdf
Availability of DB25P064TXLF
QUANTITY
DB25P064TXLF Order Process
Ship out your order
Specifications of DB25P064TXLF
Internal Part NumberEIS-DB25P064TXLF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesD-Sub I/O Connectors
Standard Package100
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Sub Connectors
SeriesD
PackagingBulk
Connector StyleD-Sub
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions25
Number of Rows2
Shell Size, Connector Layout3 (DB, B)
Contact TypeSignal
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Flange FeatureHousing/Shell (Unthreaded)
TerminationSolder Cup
FeaturesGrounding Indents
Shell Material, FinishSteel, Tin Plated
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Voltage Rating300V
Current Rating5A
Housing MaterialThermoplastic
ColorNatural
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DB25P064TXLF
Related LinksDB25P0, DB25P064TXLF Datasheet, FFF Distributor
DB25P064TXLF Details Description
Related parts for DB25P064TXLF
D-SUB CABLE MMU50K/MC50G/MMU50K datasheet.pdf
RES SMD 12 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC DELAY LN 256TAP 1275NS 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 267 OHM 0.02% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CA FO LC AQU LC ZIPCORD 62.5 ORN datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 15A 240VAC 60VDC datasheet.pdf
RES SMD 510 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC CLOCK GENERATOR 28QFN datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
MID SIZE WIRE APPLICATOR (EF) datasheet.pdf
CAP FILM 150NF 5% 1600VDC datasheet.pdf