FFF DB25P065TXLF
DB25P065TXLF picture photo
Mfg. Part Number
DB25P065TXLF
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup
Datasheet Download
DB25P065TXLF.pdf
Availability of DB25P065TXLF
QUANTITY
DB25P065TXLF Order Process
Ship out your order
Specifications of DB25P065TXLF
Internal Part NumberEIS-DB25P065TXLF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationDsub Series Plating 05/Jun/2010
Standard Package100
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Sub Connectors
SeriesD
PackagingTray
Contact TypeSignal
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Flange FeatureHousing/Shell (Unthreaded)
TerminationSolder Cup
FeaturesGrounding Indents
Shell Material, FinishSteel, Tin Plated
Contact FinishGold, GXT™
Contact Finish ThicknessFlash
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Voltage Rating300V
Current Rating5A
Housing MaterialThermoplastic
ColorNatural
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DB25P065TXLF
Related LinksDB25P0, DB25P065TXLF Datasheet, FFF Distributor
DB25P065TXLF Details Description
Related parts for DB25P065TXLF
CAP FILM 10000PF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf
HALF CLAMP .375" DIA STEEL datasheet.pdf
RES SMD 1.43K OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
SSR OCMOS FET 40MA 1CH NO 4-SOP datasheet.pdf
Connector Receptacle 28 Position 0.100" (2.54mm) Gold or Gold, GXT Surface Mount datasheet.pdf
IC RF TX SNGL-CHIP LP 16-QFN datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf
9DSUB SURGE PROTECTION 12 MBPS datasheet.pdf
RES SMD 0.12 OHM 1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 16A 125V datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS .100" DL GOLD datasheet.pdf