Panasonic Electronic Components DB2W31800L
DB2W31800L picture photo
Mfg. Part Number
DB2W31800L
Manufacturer
Product Category
Diodes, Rectifiers - Single
Brief Description
DIODE GEN PURP 30V 2A MINI2
Datasheet Download
DB2W31800L.pdf
Availability of DB2W31800L
QUANTITY
DB2W31800L Order Process
Ship out your order
Specifications of DB2W31800L
Internal Part NumberEIS-DB2W31800L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Single
Series-
PackagingDigi-Reel®
Diode TypeStandard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)30V
Current - Average Rectified (Io)2A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If430mV @ 2A
SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)23ns
Current - Reverse Leakage @ Vr200µA @ 30V
Capacitance @ Vr, F70pF @ 10V, 1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOD-123F
Supplier Device PackageMini2-F3-B
Operating Temperature - Junction125°C (Max)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DB2W31800L
Related LinksDB2W3, DB2W31800L Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
DB2W31800L Details Description
Related parts for DB2W31800L
CAP TANT POLY 150UF 6.3V 2917 datasheet.pdf
IC BUFFER TRI-ST QD N-INV 14DIP datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR TPS43331 datasheet.pdf
Crystal 12.0000MHz 30ppm 18pF 40 Ohm -40°C - 85°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
IC TXRX WAN MULTI-MODE 80LQFP datasheet.pdf
ENCLOSURE 6U 75HP 374MM HEAVY datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP CER 2.1PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
TOOL datasheet.pdf
CAP FILM 220NF 20% 275VAC RADIAL datasheet.pdf