Switchcraft Inc. DB40S4SS4P1-6
DB40S4SS4P1-6 picture photo
Mfg. Part Number
DB40S4SS4P1-6
Manufacturer
Product Category
Sensor Cable - Assemblies
Brief Description
DIE BLOCK ASSY MICRO AC 4POS RED
Datasheet Download
DB40S4SS4P1-6.pdf
Availability of DB40S4SS4P1-6
QUANTITY
DB40S4SS4P1-6 Order Process
Ship out your order
Specifications of DB40S4SS4P1-6
Internal Part NumberEIS-DB40S4SS4P1-6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Industrial Controls, Meters
FamilySensor Cable - Assemblies
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DB40S4SS4P1-6
Related LinksDB40S4, DB40S4SS4P1-6 Datasheet, Switchcraft Inc. Distributor
DB40S4SS4P1-6 Details Description
Related parts for DB40S4SS4P1-6
RES SMD 3K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC FUEL GAUGE BATT 8TSSOP datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 500MW SOD123 datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 40MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 180UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf