FFF DBM25S343
DBM25S343 picture photo
Mfg. Part Number
DBM25S343
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole Solder
Datasheet Download
DBM25S343.pdf
Availability of DBM25S343
QUANTITY
DBM25S343 Order Process
Ship out your order
Specifications of DBM25S343
Internal Part NumberEIS-DBM25S343
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Sub Connectors
SeriesDM HE501
PackagingTray
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole
Flange FeatureHousing/Shell (Unthreaded)
TerminationSolder
Features-
Shell Material, FinishSteel, Yellow Cadmium Plated
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness-
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Voltage Rating300V
Current Rating7.5A
Housing MaterialThermoplastic
Color-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DBM25S343
Related LinksDBM2, DBM25S343 Datasheet, FFF Distributor
DBM25S343 Details Description
Related parts for DBM25S343
CARD EDGE 50POS DL .125X.250 BLK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 44POS .156 datasheet.pdf
CAP CER 330PF 1KV NP0 1812 datasheet.pdf
VARISTOR 640V 1.2KA 2-SMD J-LEAD datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
SENSOR 3000PSIS 1/4 NPT W/TEMP datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 90V 1.5A AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CIR 5C 2#4 3#12 SKT PLUG datasheet.pdf
IC REG LDO 2V 35MA SNT4A datasheet.pdf