ITT Cannon, LLC DBM25SF179AA197
DBM25SF179AA197 picture photo
Mfg. Part Number
DBM25SF179AA197
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole Wire Wrap
Datasheet Download
DBM25SF179AA197.pdf
Availability of DBM25SF179AA197
QUANTITY
DBM25SF179AA197 Order Process
Ship out your order
Specifications of DBM25SF179AA197
Internal Part NumberEIS-DBM25SF179AA197
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole
Flange FeatureHousing/Shell (Unthreaded)
TerminationWire Wrap
FeaturesShielded
Shell Material, FinishSteel, Tin-Lead Plated
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Voltage Rating-
Current Rating7.5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DBM25SF179AA197
Related LinksDBM25SF, DBM25SF179AA197 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
DBM25SF179AA197 Details Description
Related parts for DBM25SF179AA197
IC POT DUAL 100K 256POS 10-MSOP datasheet.pdf
32 AMP MODU MT HSG DR .100CL datasheet.pdf
RES 96.5K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 66POS PIN datasheet.pdf
BOX HEADER, 0.050 10 POS datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN FEMALE M12X1 AXIAL datasheet.pdf
SS TIMR INTERVAL, 20M ADJ, 220VA datasheet.pdf
TVS DIODE 78VWM 126VC AXIAL datasheet.pdf
TV 37C 37#22D SKT PLUG datasheet.pdf
TV 2C 2#16 SKT J/N RECP datasheet.pdf
47UF 200V 12,5X20 datasheet.pdf