ITT Cannon, LLC DBM25SJA197
DBM25SJA197 picture photo
Mfg. Part Number
DBM25SJA197
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
DBM25SJA197.pdf
Availability of DBM25SJA197
QUANTITY
DBM25SJA197 Order Process
Ship out your order
Specifications of DBM25SJA197
Internal Part NumberEIS-DBM25SJA197
Lead Free Status / RoHS StatusVendor undefined / RoHS non-compliant
Connector StyleD-Sub
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Contact TypeSignal
Mounting TypePanel Mount, Through Hole, Right Angle
Flange FeatureHousing/Shell (Unthreaded)
TerminationSolder
FeaturesShielded
Shell Material, FinishSteel, Tin-Lead Plated
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Voltage Rating-
Current Rating7.5A