ITT Cannon, LLC DBMAME25SF0
DBMAME25SF0 picture photo
Mfg. Part Number
DBMAME25SF0
Manufacturer
Product Category
D-Sub, D-Shaped Connectors - Housings
Brief Description
DSUB 25 F CRIMP CLIN
Datasheet Download
DBMAME25SF0.pdf
Availability of DBMAME25SF0
QUANTITY
DBMAME25SF0 Order Process
Ship out your order
Specifications of DBMAME25SF0
Internal Part NumberEIS-DBMAME25SF0
Lead Free Status / RoHS StatusVendor undefined / RoHS Compliant
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Sub, D-Shaped Connectors - Housings
Connector StyleD-Sub
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Contact TypeSignal
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Flange FeatureBoard Side (4-40)
Features-
Shell Material, FinishSteel, Yellow Chromate Plated Zinc
Shell Finish Thickness-
NoteContacts Not Provided
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Mating Cycles500
Dielectric MaterialThermoplastic
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DBMAME25SF0
Related LinksDBMAM, DBMAME25SF0 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
DBMAME25SF0 Details Description
Related parts for DBMAME25SF0
FUSE PTC 3.4A 24V RESET AXIAL datasheet.pdf
CONTACT GROUNDING 24-18AWG M-N-L datasheet.pdf
CAP CER 91PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
TVS DIODE 13.6VWM 22.5VC AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
LED RED DIFF 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
OSC XO 28.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf