FFF DBML25S300
DBML25S300 picture photo
Mfg. Part Number
DBML25S300
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole Solder
Datasheet Download
DBML25S300.pdf
Availability of DBML25S300
QUANTITY
DBML25S300 Order Process
Ship out your order
Specifications of DBML25S300
Internal Part NumberEIS-DBML25S300
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20
Connector StyleD-Sub
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Voltage Rating-
Current Rating7.5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DBML25S300
Related LinksDBML2, DBML25S300 Datasheet, FFF Distributor
DBML25S300 Details Description
Related parts for DBML25S300
Connector Header 66 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 976K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
IDC BOX HEADER .100" 50POS datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON 3PDT 8A 125V datasheet.pdf
IC VOICEPORT 2CH FXS 8KHZ 64QFN datasheet.pdf
CONN PLUG 35POS INLINE SKT datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
RES SMD 4.75M OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CAP CER 0.80PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1A datasheet.pdf