ITT Cannon, LLC DBMM25PDA156
DBMM25PDA156 picture photo
Mfg. Part Number
DBMM25PDA156
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
DBMM25PDA156.pdf
Availability of DBMM25PDA156
QUANTITY
DBMM25PDA156 Order Process
Ship out your order
Specifications of DBMM25PDA156
Internal Part NumberEIS-DBMM25PDA156
Lead Free Status / RoHS StatusVendor undefined / RoHS non-compliant
Contact TypeSignal
Mounting TypePanel Mount, Through Hole, Right Angle
Flange FeatureHousing/Shell (Unthreaded)
TerminationSolder
FeaturesMounting Brackets
Shell Material, FinishSteel, Yellow Chromate Plated Zinc
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Voltage Rating-
Current Rating7.5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DBMM25PDA156
Related LinksDBMM25, DBMM25PDA156 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
DBMM25PDA156 Details Description
Related parts for DBMM25PDA156
IC ADC 16BIT 200KSPS 28-SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SENS PROX M8 1.5MM DC2W-NO .3M datasheet.pdf
CONN HEADER .100" DUAL STR 70POS datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V Z5U 0508 datasheet.pdf
SWITCH DIP datasheet.pdf
NETWORK CABLE datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
BRD MNT PRESSURE SENSORS datasheet.pdf
ANVIL 0551251A000 690393170 datasheet.pdf
V/T REC PWRBLADE datasheet.pdf
RES SMD 0.009 OHM 5% 1W 0805 datasheet.pdf